Елементите, които трябва да съдържа основният вариант на гардероб, се подбират съобразно потребностите ви.
При избор на модулен гардероб започнете от основата и помислете какво важно трябва да съдържа той. Със сигурност място трябва да намери зона с лост за закачалки, както и да се предвидят достатъчно на брой чекмеджета.
От там нататък може да надграждате конфигурацията си, като съобразите индивидуалните си потребност и пространството, с което разполагате.
След като сте създали базисния вариант, прегледайте площта, предвидена за усвояване и преценете дали може да добавите допълнителен модул със същото разпределение. Така ще умножите опциите си за съхранение на облеклата.
Ако сте гъвкави и нямате ограничения, може да продължите да разширявате потенциала на гардероба.
Втората стъпка е да заложите на надстройки, които ще предложат начин за прибиране на завивки, сезонни дрехи и куфари. Не подценявайте този елемент от модулите, защото сами ще се убедите, как бързо ще му намерите приложение и ще се окаже запълнен с необходимите вещи.
Рафтовете също са важни в концепцията. На тях ще искате да държите всичко, което да се намира на един поглед разстояние и бързо да достигате до него. За да получите завършен вид и да не изпитвате усещане за хаос, може да запълните нишите с органайзери, в които да поставяте нужното, но издърпвайки кошниците да го откривате на момента.
Обемът на чекмеджетата трябва да бъде ревизиран, за да сте сигурни, че използвате техния максимален потенциал. По-дълбоките ще предложат съхранението на блузи и жилетки, докато плитките варианти са удачни за дребни вещи, бижута, козметика, аксесоари.
При създаването на модулен гардероб често пропускате именно малките детайли, с които подчертаваме стила си – шалове, шапки, чанти, колани. Те могат да се поберат навсякъде, но трябва и да ви е удобно, за да ги носите в ежедневието си, вместо да стоят дълбоко прибрани в чекмеджета.