България окончателно е вън от Мондиал 2022

Волейболния отбор на България окончателно е вън от Мондиал 2022. Загубата от Мексико беше драматична, като резултата беше следния 2:3 (25:20, 20:25, 23:25, 25:23, 16:18). За пореден път най-много точки за българския отбор вкара Цветан Соколов (24).  С 21 точки се разписа Александър Николов. За Мексико най-резултатен беше Диего Гонсалес (33).

Мача започна обнадеждаващо за нашия отбор, който поведе с 8:1 и достигна резултат 25:20. Нещата обаче се обърнаха във втория гейм, като българите не успяха да си запазят преднината и мексиканците поведоха играта. През третия гейм нещата също не се развиха добре, като настроението още повече падна пред четвъртия. През петата част като че ли всичко вървеше добре, но България изпусна 4 мачбола. Така с трите си загуби останахме на 4 място в група С.