Боряна Калейн отново с титла

Боряна Калейн отново даде повод на България да се гордее с нея. Тя завоюва сребърен медал с оценка 32.650  на финала с лента в турнира по художествена гимнастика в Бирмингам. Златния медал взе състезателката от Израел Даря Атаманов с 32.750 точки. На почетната стълбичка на трето място остана украинката Виктория Оноприенко с 31.750 точки.

Калейн не успя да грабне първото място заради допусната грешка при съчетанието с бухалки и зае четвъртото място на уреда. Нашата гимнастичка взе и най-високия резултат в квалификациите на лента – 32.700. Другата наша представителка Ева Брезалиева остана на 5 място с 30.600 точки. България до сега има общо три медала – сребро и злато за Боряна Калейн и бронз на смесената двойка по аеробика Антонио Папазов и Ана Мария Стоилова.

Следващото състезание, което предстои е Световното първенство в София (14-18 септември).