Джокович е големия победител

Новак Джокович грабна титлата на Уимбълдън за четвърти пореден път. До победата се стигна след неочакван и драматичен финал срещу Ник Киръос. За него това е първо участие на финал. Резултата беше 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3). Мача продължи рекордното време  от  3 часа и 4 минути.

Джокович записа в спортната си кариера 28 последователни победи на корта. С тази победа купите му от Уимбълдън стават общо седем. Така се изравнява с Пийт Сампрас.

Класацията за най-много спечелени трофея в “Ол Ингланд клъб”,все още е в ръцете на Роджър Федерер, като те са осем. По отношение на спечелените титли от „Големия шлем“ обаче вече го е задминал -21 спрямо 20 за маестрото. Най-големия победител обаче си остава Рафаел Надал, на който му се наложи да се откаже преди полуфинала заради контузия.