Днес мачът между Григор Димитров и Себастиан Корда ще продължи

Силен дъжд прекрати мача между Григор Димитров и Себастиан Корда (САЩ) от турнира във Вашингтон в началото на втория сет. Първият сет беше спечелен от Гришо с 6:4, а при 40:40 (сервис на Корда) в откриващия гейм на втория сет, двубоят беше спрян.

Всички срещи от 1/8-финалите бяха отложени, а организаторите правят ново разписание. Тази вечер двубоят ще продължи. Срещата ще започне не по-рано от 21:00 часа, като зрителите могат да я гледат в ефира на MAX Sport 1.

Като че ли американецът беше изнервен по време на играта и допусна пробив още при първото си подаване. Григор Димитров игра стабилно, но в шестия гейм даде възможност на съперника си да върне пробива. С много усилия и грешки на Корда, Гришо направи 23 уинъра, но и 9 непредизвикани грешки.

Ако тази вечер Григор отстрани Корда, българинът ще изиграе още един мач няколко часа по-късно. На централния корт го очаква Микаел Имер в последния двубой за вечерта (б.р. американско време). Снощи шведът си спечели място на четвъртфиналите след победа над финландеца Емил Русувуоири с 6:3, 6:7(3), 6:4 след близо три часа игра. До този момент Имер и Гришо не са играли помежду си.