Фенове на Апоел създадоха размирици

Фенове на Апоел замеряха с камъни полицията. Грозната гледка е станала преди мача между двата отбора в района на Орлов мост. Кипърските фенове са били на заведение като изведнъж станали агресивни и започнали да хвърлят камъни по българската полиция. Това разказва Ефрем Ефремов, професор във факултета по Журналистика в Софийския университет.

Задържани са 24 души – по 12 от всяка страна. По късно стана ясно, че става въпрос за банално спречкване между двете агитки. Няма сериозни последствия от него.

Провелия се двубой вчера на стадион „Васил Левски“  е част от втория квалификационен кръг от Лигата на конференциите. Двата отбора не успяха да си вкарат гол и резултата е 0:0. Първото полувреме беше по-силно и за двата тима, но така и не се стигна до гол, въпреки интересните положения. След мача коментарите бяха оптимистични, като ще се търси задължителна победа на реванша.

През второто полувреме тренъора на Ботев Пловдив вкара в игра Антоан Бароан и  Мартин Секулич , но това пак не повлия на резултата.

На мача присъства и Димитър Бербатов, който е кандидат за президент на Българския футболен съюз. Развръзката се очаква в Никозия, когато Апоел ще бъдат домакини.

Антон Зингаревич , собственик на Ботев дойде да гледа мача, като през цялото време беше с фланелка на „канарчетата“.