Новия победител в Лигата на нациите е Франция

Франция е новият шампион в Лигата на нациите. Победата срещу САЩ не беше лесна, като резултата е 3:2 (25:16, 25:19, 15:25, 21:25, 15:10). Финала се игра в зала „Унипол Арена“ в Италия пред повече от 8000 зрителя. През 2018 година те отново бяха на финал, загубиха от Русия с 0:3 гейма. Отбора на САЩ също има загубен финал през 2019 година. Най-много попадения от френска страна имаше Ървин Нгапет (22 точки), а за американците Ръсел Арън (20 точки).
На трето място останаха поляците, като победиха Италия с 3:0 резултат (25:16, 25:23, 25:20). За Полша това е второ трето място в турнира. Миналата година те бяха сребърни медалисти, като на финала отстъпиха на Бразилия с 1:3 гейма. За Полша най-резултатен беше капитана Бартош Курек с 13 точки. От италианския отбор с 14 точки се разписа Даниеле Лавиа.